Rating is disabled

واریس پا

درمان ضایعات عروقی

اینکه توده عروقی چیست و چگونه شکل می گیرد یک مساله مهم است. تقریبا نیمی از بانوان بالای هجده سال به دنبال درمان واریس و درمان ضایعات عروقی مادر زادی در بدن خود هستند.

ضایعات عروقی ناشی از آسیب دیدگی های رگ های خونی، پارگی مویرگ ها و یا کم بودن فشار جریان خون در برخی مناطق پوستی شکل می گیرند. بسیاری از افراد سال ها به دنبال رفع ضایعات عروقی مثل واریس هستند. درمان ضایعات عروقی و درمان واریس پا با لیزر یک روش بسیار کاربردی است که شما را سریعا به نتیجه دلخواه می رساند.

برای درمان واریس پا و درمان ضایعات عروقی با لیزر ابتدا پزشک معالج باید تشخیص دهد که نوع ضایعه عروقی شما چیست.

ضایعات عروقی

انواع ضایعات عروقی و علت پدیدار شدن آنها عبارت است از:

  • بالا بودن جریان خون در رگها باعث گشاد شدن دیواره رگ شده و در زیر پوست نمایان م شوند.
  • کم بودن فشار خون در رگها نیز باعث به وجود آمدن پدیده هایی نظیر ماه گرفتی و لک سالمون می شود.
  • نوع آخر نیز ضایعات عروقی مختلط است.

درمان واریس با لیزر

درمان ضایعات عروقی با لیزر و درمان واریس با لیزر یک روش تایید شده است که با بازدهی بسیار بالا در مدت زمانی مناسب صورت می گیرد. در این روش پزشک معالج از طریق دستگاه لیزر با هدف قرار دادن توده های عروقی با انواع اشعه های رنگی که دستگاه ساطع می کند، اقدام به درمان ضایعات عروقی می کند. پس از برخورد اشعه لیزر با پوست، پرتو های لیزری جذب هموگلوبین های موجود در خون شده و در دیواره داخلی رگ ها ایجاد گرما می کند. گرمای ایجاد شده باعث ایجاد انبساط در رگها شده و فشار جریان خون در رگهایی که دچار گرفتگی بودند به حالت طبیعی باز می گردد. اصولا درمان ضایعات عروقی بسیتگی به حجم ضایعه داشته و با گذشت چند جلسه یا چندین روز به صورت کامل درمان می شوند.

نکته بسیار مهم اینجاست که تاثیر لیزر تنها بر روی عروق آسیب دیده اتفاق می افتد و بافت های پیرامون ضایعات عروقی از این تاثیرات مستثنی هستند.

درمان واریس با لیزر و عوارض آن

این روش درمانی عوارض بسیار جزئی نظیر کبودی های کوتاه مدت یا قرمز شدن سطح پوست را به دنبال دارد، که با گذشت چندین روز به صورت کامل رفع می شوند. اما اگر درمان واریس یا ضایعات عروقی با لیزر توسط فردی غیر متخصص صورت بگیرد، احتمال سوختگی و تاول زدن، تغییر کردن رنگ ضایعه و ایجاد زخم بر روی پوست وجود خواهد داشت.

پس از درمان واریس یا ضایعات دیگر عروقی اصولا بهتر است که پوست شما در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرد، و حدالامکان از کرم های ضد آفتاب در ناحیه ای که درمان صورت گرفته استفاده شود.

درمان سریع واریس

درصد موفقیت درمان ضایعات عروقی با لیزر و درمان سریع واریس با لیزر به حجم توده های عروقی وابسته است. عموما هر چقدر که این توده های عروقی سطحی باشند، سرعت و اثر درمان بیستر خواهد بود.

مطالب مرتبط
Frame 4

کلینیک زیبایی ویولت

مرکز تخصصی ویولت کلیه خدمات پوست، لاغری و لیزر را در محیطی آرام و دلنشین همراه با پرسنل مجرب، از طریق جدیدترین و به روز ترین دستگاه های دنیا ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *