تفاوت بین بوتاکس و ژل (فیلر)

botox jell

شناخت مناسب از انواع درمان و خدمات زیبایی باعث میشود که مراجعین محترم به کلینیک زیبایی ویولت با رضایت بیشتری مجموعه ما را ترک کنند. مجموعه پرسنل ویولت همواره بدنبال بالابردن سطح رضایت مراجعین خود میباشد. بدین ترتیب در این مقاله به تفاوت تزریق ژل (فیلر) و تزریق بوتاکس میپردازیم.

راه های زیادی برای از بین بردن چین و چروک صورت وجود دارد که در بازار برند های متفاوتی از ژل (فیلر) ها به فروش میرسد و اکثر مردم به دنبال ژل هایی هستند که اثر ماندگاری بیشتری داشته باشد .

بوتولونیوم توکسین که بوتاکس (Botox) نامیده می شود و ژل ها که فیلر های پوست هستند هر دو اثر ماندگاری بالایی دارند بیمار می تواند برای رفع چین و چروک های صورت از بوتاکس یا ژل استفاده کند ولی تفاوت های زیادی بین ژل و بوتاکس وجود دارد.

برای از بین بردن چروک سطحی و خطوط ریز صورت تزریق بوتاکس و همچنین برای پر کردن خطوط عمیق تر صورت و دیگر نقاط بدن و برای حجم دادن به لب ، گونه وسینه از روش تزریق ژل استفاده می شود .

موارد استفاده از تزریق ژل:
بیشتر برای برجسته سازی و حجیم تر کردن لبها و گونه ها استفاده می شود.همچنین ژل برای رفع لاغری دستها نیز می باشد. از ژل می توان برای برجسته سازی نقاط دیگر بدن مانند سینه ها استفاده کرد. در برخی موارد برای رفع چین و چروک های صورت و خطوط خنده از ژل استفاده میشود که توصیه میشود در این موارد از روش تزریق بوتاکس استفاده شود.

تزریق بوتاکس:
بوتاکس از باکتری خاصی ساخته می شود که باعث ریلکس شدن ماهیچه ها و عدم انقباض آنها می شود. تقریبا دو دهه است که محصولات بوتاکس در بازار موجود است. بوتاکس، اختلالات عصبی که باعث ضعیف شدن ماهیچه ها می شود را درمان می کند. از بوتاکس برای درمان میگرن و سایر بیماری ها هم استفاده می شود. برای چروک سطحی و خطوط ریز از بوتاکس و برای پر کردن خطوط عمیق تر از فیلر های مخصوص استفاده میشود .

بوتاکس چین و چروک های صورت را که معمولا در اطراف چشم ها، دهان و بین ابروها بوجود می آید را براحتی برطرف می کند. چین و چروک های صورت در اثر افزایش سن عمیق تر هم می شوند. بوتاکس، مانع انقباض ماهیچه هایی می شود که اطراف این چین و چروک ها وجود دارند. بوتاکس در رفع خطوطی که بخاطر کاهش میزان کلاژن در روی صورت ایجاد می شوند، موثر نخواهد بود. معمولا نتایج حاصل از تزریق بوتاکس، دو هفته بعد از تزریق مشخص می شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.