Rating is disabled

10 عادت غلط در محافظت از پوست در برابر جوش های صورت

[vc_row][vc_column][cz_gap][vc_column_text]

اگر درمان جوش های صورت برای شما اهمیت دارد و بصورت مداوم برای از بین برن آنها درمان های مختلف را امتحان میکنید ولی با جوش های جدید مواجه میشوید. نحوه محافظت شما از پوستتان دلیل آن میباشد. ما در این مظلب 10 عادت غلظ در نگهداری پوست را از زبان متخصصان پوست و مو برای شما بیان خواهیم کرد.

1. درمان های مختلف برای از بین بردن جوش های صورت:

این رویکرد باعث تحریک پوست شما و تشکیل جوش های جدید میشود.

بهتر میباشد که: درمانی را که مورد تایید متخصص پوست میباشد را بصورت مداوم تا 6 هفته ادامه دهید. اگر بعد از گذشت 6-8 هفته به نتیجه نرسیدید میتوان روش دیگری را امتحان نمایید. معمولا طول درماان جوش های صورت بین 3-4 ماه میباشد.

2. استعمال دارو فقط برروی لکه های پوست:

این روش باعث از بین رفتن جوش هایی که شما مشاهده میکنید میشود و از بروز جوش های جدید جلوگیری نمی نماید.

بهتر میباشد که: بجای استعمال دارو برروی جوش و لکه تمامی محل های مجاور آنرا نیز با یه لایه از محصول بپوشانید. برای مثال اگر پیشانی ، گونه و یا بینی شما دارای جوش میباشد تمام این قسمت ها را با داروی تجویزشده توسط پزشک متخصص بپوشانید.

3. استفاده از محصولات ارایشی بهداشتی نامرغوب:

بعضی از محصولات آرایشی و بهداشتی باعث ایحاد جوش و لکه برروی پوست میشود. در این مصولات از عناصر و روغن هایی استفاده میشود که باعث تحریک و خراب شدن پوست و در نتیجه به وجود آمدن جوش ولک برروی پوست شما میگردد.

بهتر میباشد که: از محصولاتی استفاده نمایید که دارای برچسب های “non-comedogenic” یا  “won’t clog pores.” باشد. این علائم نشانه این میباشد که این محصول در اکثر افراد باعث جوش نمیشود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][cz_image id=”cz_41400″ image=”1237″ sk_css=”border-radius:10px;”][/cz_image][/vc_column][vc_column width=”1/2″][cz_image id=”cz_94680″ image=”1238″ sk_css=”border-radius:10px;”][/cz_image][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

4. استفاده مشترک از محصولات و ابزارهای مشترک:

حتی اگر از محصولات استاندارد هم استفاده نمایید با اشتراک گذاشتن آن ها احتمال لکه و جوش زیاد میباشد.

جوش مسری نمیباشد ولی به اشتراک گذاشتن محصولات آرایشی و بهداشتی باعث میشود که چربی پوست، باکتری های منجر به جوش و سلول های مرده پوست دیگران به پوست شما منتقل گردد و گرفتی منافذ پوست را ایجاد نماید که این امر باعث ایجاد جوش میشود.

بهتر میباشد که: همیشه از اینکه شما تنها استفاده کننده از این محصولات و ابزارها میباشید مطمئن باشید.

5. خوابیدن با آرایش:

حتی محصولات استاندارد و ضد حساسیت هم در اثر خوابیدن بر روی آنها باعث بوجود آمدن جو میشود.

بهتر میباشد که: شما حتما قبل از خواب صورت خودرا با آرایش پاک کن حتما شستشو بدهید. استثنا قائل نشوید حتی اگر خیلی خسته میباشید هم این کار را با محصولات استاندارد و ضدحساسیت انجام دهید.

6. خشک نمودن پوست:

پوست هایی که دارای جوش میباشند همواره چرب میباشند. این مساله شما را اغوا مینماید که چربی برروی پوست را بردارید. پوست خشک شکننده و آسیب پذیر است. با این کار باعث بروز جوش های جدید میشوید.

بهتر میباشد که: داروهای درمان جوش را استفاده نمایید. اگر پوست شما رطوبت خود را از دست داد روزی 2 مرتبه آن را با مرطوب کننده چرب نمایید.

7. شستشوی مکرر پوست:

شستشوی زیاد پوست باعث میشود که شکستگی هایی برروی پوست ایجاد شود و محیط را برای تشکیل جوش های جدید ایجاد کند.

بهتر میباشد که: صورت خودرا دوبار در روز شستشو نمایید. همچنین قبل از خواب آرایش های خود را بشورید و اگر فعالیتی انجام دادید شستشوی عرق هایتان فراموش نشود.

8. خراشیدن صورت:

ممکن است برای از بین بردن جوشهایتان آن هارا هنگام شستشو بخراشید. با خراشیدن جوشهایتان باعث شعله ور شدن و گسترش جوش هایتان میگردد.

بهتر میباشد که: پوست دارای جوش را به آرامی شستشو دهید و از محصولاتی که دارای برچسب های ضدحساسیت میباشد استفاده نمایید. هنگام شستشو به آرامی با نوک انگشت محل جوش را بمالید و با آب گرم و نوک انگشت محل دارو را پاک نمایید سپس با حوله پوست را خشک نمایید.

9. خشک کردن مداوم عرق:

استفاده از حوله برای خشک کردن عرق باعث خشک شدن پوست و آسیب پذیری میشود.

بهتر میباشد که: در مواقع پاک کردن عرق از یک حوله تمیز استفاده کنید و عرق را با آهسته ضربه زدن به صورت پاک نمایید

10. ترکاندن و فشاردادن جوش:

با فشاردادن جوش محتویات داخل جوش (باکتری ها و سلول های مرده) را به بیرون انتقال میدهید.

بهتر میباشد که: در مقابل وسوسه ترکاندن و فشاردادن جوش مقاومت نمایید. شما باید جوش هایتان را با دارو درمان نمایید. اگر جوشهای شما عمیق و دارای درد میباشد به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو
اکثر افراد میتوانند با انجام این دستورات و استفاده از داروهایی که احتیاج به نسخه پزشک ندارد درمان میشوند. ولی در صورت نتیجه نگرفتن از این روش ها میتوانید به پزشک متخصص مراجعه نمایید و درمان خود را کامل نمایید.

[/vc_column_text][cz_gap][/vc_column][/vc_row]

Frame 4

کلینیک زیبایی ویولت

مرکز تخصصی ویولت کلیه خدمات پوست، لاغری و لیزر را در محیطی آرام و دلنشین همراه با پرسنل مجرب، از طریق جدیدترین و به روز ترین دستگاه های دنیا ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *