Rating is disabled

رفع غبغب

غبغب چیست و روش های درمان غبغب :

کهولت سن همیشه تنها دلیل برای شل شدگی عضلات یا افتادگی پوست نیست. عضلاتی که فعالیت بسیار کمتری دارند در اثر کهولت سن، چاقی بیش از حد و یا لاغر کردن در دوره های زمانی کوتاه بیشتر از باقی عضلات دچار مشکلات شل شدگی و افتادگی می شوند. یکی از عصلاتی که فعالیت کمی در بدن دارد و مستعد افتادگی و شل شدگی است؛ عضله ای بنام پلاتیسما که محل قرار گیری آن از زیر فک تا گردن ما را شامل می شود، و ما آن را بنام غبغب می شناسیم.

مساله این است که برای رفع غبغب چه کنیم؟!

رفع غبغب امروزه از روش های زیادی امکان پذیر شده است و بیشتر ما به دنبال سریع ترین راه رفع غبغب یا بهترین روش رفع غبغب هستیم.

شما می توانید با مراجعه به متخصص جراحی های زیبایی و پلاستیک، طبق تشخیص پزشک معالج از روش های بسیار متنوع عمل رفع غبغب بهره مند شوید.

رفع غبغب

برای رفع غبغب چه کنیم

از این میان می توانیم به ۶ مورد از روش های رفع غبغب اشاره کنیم:

 • تخریب و از بین بردن بافت چربی در ناحیه غبغب به وسیله تزریق ، که باید توسط متخصص صورت بگیرد.
 • در صورتی که پوست گردن دچار کشیدگی های زیاد و شل شدگی شده باشد، می توانید از روش پلاتیسما پلاستی یا لیفت پوست گردن استفاده کنید. این روش نیز دوران نقاهت نداشته و فقط به تشخیصص معالج خود نیاز دارید تا چند روزی از گردنبند های طبی استفاده کنید.
 • جراحی لیپو ساکشن که می توانیم به آن به عنوان سریع ترین راه رفع غبغب نیز اشاره کنیم با بی حسی موضعی و توسط پزشک معالج صورت می گیرد. این روش هزینه ای مناسب داشته و نزدیک به نیم ساعت زمان نیاز دارد.

بهترین روش رفع غبغب

 • جراحی لیپوماتیک نیز شباهت بسیار زیادی به لیپوساکشن دارد. تنها تفاوت آن این است که پس از ایجاد برشی کوچک در ناحیه پلاتیسما در این عمل رفع غبغب ، بافت چربی را نمی سوزانند و در عوض آن را تخریب میکنند. سپس به وسیله لوله باریک مکنده دستگاه رفع غبغب ، چربی ها را استخراج می کنند.
 • استفاده از دستگاه لیزر لیپولیز نیز از نوین ترین و بروز ترین شیوه های رفع غبغب است؛ که با تشخیص پزشک معالج قابل انجام خواهد بود.
 • استفاده از دستگاه RF که با امواج بی خطر رادیو فرکوئنسی در ناحیه غبغب تولید گرما می کند نیز از دیگر روش های درمان غبغب است. این نوع عمل رفع غبغب علاوه بر تخریب بافت چربی ها باعث تحریک پوست شده و کلاژنسازی را در پوست تقویت میکند.
 •  رفع غبغب خانگی نیز از طریق ورزش برای رفع غبغب ، و همچنین استفاده از کرم رفع غبغب و کرم گیاهی رفع غبغب امکان پذیر بوده و تاثیرات جزئی را در طولانی مدت به دنبال خواهد داشت.

هزینه رفع غبغب با لیزر

 • هزینه رفع غبغب با لیزر و هزینه لیفت غبغب شامل هیچ بیمه درمانی نمی شود و در شهرهای مختلف نیز دارای تعرفه های متفاوتی است. اصولا این روش های درمان غبغب در شهرهای بزرگ و کلینیک های معتبر گران تر خواهد بود.
 • برای جراحی لیفت پیشانی و صورت چه سنی مناسب است؟!
 • به گفته متخصصین، بهترین سن بسته به میزان شل شدگی پوست  ۴۰ الی ۵۰ سالگی بوده و افراد با این سن و سال می توانند این جراحی را انجام دهند.
 • چه عوامل وراثتی یا محیطی در افتادگی پوست تاثیر دارند؟!
 • استرس های روزانه، لاغری های غیر اصولی وزیاد در دوره های کوتاه، نور مستقیم خورشید، مصرف سیگار و مشروبات الکی، نیروی گرانش زمین از عوامل افتادگی و شل شدگی در پوست هستند.
Frame 4

کلینیک زیبایی ویولت

مرکز تخصصی ویولت کلیه خدمات پوست، لاغری و لیزر را در محیطی آرام و دلنشین همراه با پرسنل مجرب، از طریق جدیدترین و به روز ترین دستگاه های دنیا ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ