Rating is disabled

بوتاکس لب

بوتاکس لب عبارتست از تزریق دقیق مقدار کمی بوتاکس در گوشه های دهان که عضله لب بالایی را هدف قرار می دهد. هدف اصلی این روش این است که ماهیچه های متصل به لب بالایی شل شده تا قسمت بیشتری از لب بالایی قابل مشاهده باشد و در نتیجه لب بالایی پرتر و حجیم تر به نظر برسد.

تفاوت بین بوتاکس لب و فیلر لب چیست؟

این دو، دو روش درمانی متفاوت هستند. فیلر لب از فیلرهای پوستی برای حجم دادن به لب استفاده می کند در حالی که  بوتاکس لب به جای آن ماهیچه های لب را شل می کند تا موقعیت لب بالایی را تغییر دهد تا ظاهر آن پرتر به نظر برسد.

آیا بوتاکس لب بهتر از تزریق فیلر لب است؟

مقایسه هر دو روش درمانی ممکن نیست زیرا با انجام هر یک، نتایج متفاوتی دست می آید. بهترین درمان به خواسته بیمار و نتیجه موردنظر او بستگی دارد.

ژل لب

مزایای بوتاکس لب در مقابل فیلر لب

 • حجیم تر شدن لب بالایی
 • به منظور برجسته تر کردن لب بالایی انجام می شود
 • به بهبود لبخند لثه کمک می کند.
 • درمان موقتی (2 ماه)

فواید فیلر لب در مقابل بوتاکس لب

 • بهبود ظاهر لب بالا و پایین
 • بهترین گزینه برای ایجاد لب های پرتر با افزایش حجم
 • کمک به کاهش ظاهر خطوط عمودی لب
 • کنترل بیشتر بر شکل کلی و تقارن لب
 • نتایج طولانی تر (6-12 ماه)

چه زمانی می توانم نتایج را ببینم؟

درمان بوتاکس اغلب نتیجه فوری نمی دهد و بیماران باید حدود 2 تا 3 روز منتظر بمانند تا متوجه اثرات درمان شوند. بهترین زمان برای مشاهده نتایج بوتاکس لب پس از 10 روز می باشد.

در مورد تکنیک لب روسی بیشتر بدانید.

ماندگاری چقدر است؟

به طور متوسط، نتایج درمان تا حدود 2 ماه باقی می ماند. در حالی که درمان بوتاکس در سایر نواحی صورت مانند پیشانی ممکن است ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

به طور کلی، اثرات این روش حدود 3 تا 4 ماه باقی می ماند و ممکن است نیاز به تزریق مجدد باشد. برای بیمارانی که عضلات صورتشان قوی است و همچنین مردان و زنانی که بیش از حد ورزش می کنند، ممکن است زودتر از بین برود. برای بیمارانی که قصد انجام بوتاکس لب را دارند، درک این نکته مهم است که نتایج آنها حدود 7 تا 10 روز طول می کشد تا کاملاً آشکار شود.

آیا بوتاکس لب دردناک است؟

به طور معمول، هنگام انجام تزریق فیلر لب، محلول بی ‌حس ‌کننده لیدوکائین اغلب در داخل اسید هیالورونیک اعمال می شود، به این معنی که بیماران در طول درمان و ساعت ‌های بعد، درد را احساس نمی کنند.

در حالی که کرم بی حس کننده موضعی را می توان در ناحیه قبل از درمان استفاده کرد، لیدوکائین در محلول های درمان سم بوتولینوم یافت نمی شود، بنابراین بسیاری از بیماران نگران احساس درد در حین و بعد از درمان هستند.

به طور کلی، این درمان نباید یک درمان دردناک باشد، بیماران ممکن است احساس خراش در نقاط تزریق داشته باشند، اما به طور کلی این مسئله به عنوان حداقل ناراحتی توصیف می شود. بیماران ممکن است پس از درمان همچنان احساس ناراحتی خفیفی داشته باشند، اما این ناراحتی طی 24 ساعت از بین می رود.

در مورد فیلرخط خنده بیشتر بدانید.

کاندیداهای ایده آل بوتاکس لب

هر بیمار بالای 21 سال که می خواهد لب های پرتر داشته باشد، کاندیدای خوبی است. همچنین، این روش یک گزینه درمانی عالی برای بیماران مبتلا به لبخند لثه ای است زیرا عضله ای را که باعث ایجاد لبخند لثه ای می شود، شل می کند.

روند تزریق

این روش یک روش سریع و ساده است. در طول درمان، بوتاکس به ناحیه اطراف لب تزریق می شود تا عضله را هدف قرار دهد. ممکن است احساس ناراحتی جزئی داشته باشید، اما به سرعت از بین می رود.

هزینه بوتاکس لب

مراقبت های بعد از بوتاکس لب

 پس از انجام این روش، می توانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. با این حال، توصیه می شود از فعالیت های زیر اجتناب کنید. می توانید مقاله مراقبت های بعد از تزریق فیلر لب را نیز بخوانید.

 • سیگار کشیدن
 • ماساژ دادن یا مالیدن لب ها
 • بوس کردن
 • خوابیدن به سمت صورت به نحوی که به لب ها فشار وارد شود
 • اجتناب از این فعالیت ها بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت.

هزینه بوتاکس لب

هزینه این روش بسته به برند آن، مقدار تزریق، تخصص پزشک و… متفاوت می باشد. برای اطلاع از هزینه ها باید به کلینیک ویولت مراجعه کنید و لب های شما مورد بررسی قرار بگیرد.

در مورد سن مناسب تزریق ژل لب بیشتر بدانید.

کلام آخر

در حالی که پر شدن لب چند روز پس از درمان بوتاکس لب آشکار می شود، نتایج ایده آل معمولاً حدود دو هفته بعد قابل مشاهده است. این درمان یک جایگزین عالی به جای تزریق فیلر لب است. این روش یک تغییر ظریف ایجاد می کند و شکل لب ها را تغییر نمی دهد. نتایج ممکن است طبیعی تر از سایر تکنیک ها به نظر برسند. تنها نقطه ضعف آن این است که به اندازه تزریق فیلر لب ماندگاری ندارد.

Frame 4

کلینیک زیبایی ویولت

مرکز تخصصی ویولت کلیه خدمات پوست، لاغری و لیزر را در محیطی آرام و دلنشین همراه با پرسنل مجرب، از طریق جدیدترین و به روز ترین دستگاه های دنیا ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *