Violet Beauty Care Center

لیفت صورت

violet-care-skin-lift

لیفت پوست

اگر نمی دانید لیفت صورت چیست حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

به صورت کلی ، کشیدن پوست افتاده و اضافی صورت و بدن را لیفت پوست می نامند. با بالا رفتن سن آثار پیری در چهره ما هرچه بیشتر نمایان می شود. از آنجایی که پوست صورت یکی از تاثیرپذیر ترین اجزای بدن در مقابل کهولت سن است؛ روش های درمانی تهاجمی و غیر تهاجمی بسیار زیادی برای رفع افتادگی پوست گردن، رفع غبغب، رفع افتادگی پلک یا بلفاروپلاستی، مشخص کردن زاویه فک و… در قالب لیفت پوست صورت در حال انجام است.

جالب است بدانید که عوامل دیگری از جمله استرس های روزانه، لاغری غیر اصولی و بیش از حد در دوره های کوتاه مدت، تابش مستقیم نور خورشید، مصرف بیش از اندازه دخانیات و مشروبات الکلی نیز پوست شما را مستعد پیری زودرس و افتادگی خواهد کرد. به طور کلی پوست بدن با بالارفتن سن خشک تر میشود و استحکام خود را از دست می دهد.

violet-care-skin-lift

لیفت پوست صورت

در چنین شرایطی موثرترین روش لیفت پوست و لیفت صورت خواهد بود که در حال حاضر با دو روش متفاوت لیفت صورت بدون جراحی و لیفت صورت با جراحی، بسته به تشخیص پزشک معالج صورت می گیرد. لیفت صورت با جراحی پلاستیک از کاربردی ترین روش ها برای رفع چروک های صورت و شل شدگی پوست است؛ اگر درکنار جراحی لیفت صورت، اقدام به تزریق چربی بکنید؛ می توانید حجم از دست رفته صورت در اثر کهولت سن را نیز تا حدودی بازگردانید.

violet-care-skin-lift
violet-care-skin-lift

بلفاروپلاستی پلک پایین

آیا می دانید بلفاروپلاستی چیست و چه کاربردی دارد؟

از انواع جراحی لیفت صورت می توان به بلفاروپلاستی اشاره کرد. این جراحی به منظور زیباتر کردن و جوان سازی درقالب بلفاروپلاستی پلک پایین و پلک بالا صورت می گیرد. از طریق این روش درمانی می توان افتادگی در پلک ها، حالت خواب آلود، پف کرده و بد فرم شدن پلک ها در اثر تجمع چربی در اطراف پلک را درمان کرد. امروزه روش های بسیار جدید و کارآمدی برای انواع جراحی جوان سازی پلک وجود دارد؛ از این میان می توان به روش های بلفاروپلاستی بدون جراحی اشاره کرد. این گزینه مناسب افرادی است که نمی توانند از روش های بلفاروپلاستی تهاجمی استفاده کنند و می خواهند عوارض عمل بلفارو پلاستی را به حداقل برسانند.

بلفاروپلاستی پلک پایین برای جوان سازی و رفع ناهمواری های نا متعارف، به دلیل تجمع چربی در هر سن و سالی و یا لاغری گونه دراثر کهولت سن صورت می گیرد.برای رفع ناهمواری هایی که بر اثر تجمع چربی به وجود آمده اند، تنها با اعمال برش بر سطح داخلی پلک و بدون نیاز به برش های عمقی، جراحی صورت می گیرد. برش سطح خارجی پلک زمانی لازم است که پزشک معالج نیاز به برداشت پوست داشته باشد.

violet-care-skin-lift
violet-care-skin-lift

بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی اصولا در کنار بی حسی های موضعی انجام می شود. کشیدن بخیه ها نیز چهار الی شش روز پس از عمل بلفاروپلاستی صورت می گیرد. هم چنین نکات مراقبتی پس از جراحی بلفاروپلاستی بسیار حائز اهمیت هستند.

از عوارض عمل بفاروپلاستی می توان به ۶ مورد شایع تر اشاره کرد:

 • ایجاد کبودی دور چشم و تورم پلک ها
 • احتمال باز شد جای زخم ها
 • از بین رفتن تقارن میان پلک ها
 • اصلاح بیش از حد پلک ها
 • احتمال بروز مشکل خشک شدن در چشم ها
 • احتمال بروز دو بینی و تار شدگی محدوده دید
violet-care-skin-lift

رفع غبغب

غبغب چیست و روش های درمان غبغب :

کهولت سن همیشه تنها دلیل برای شل شدگی عضلات یا افتادگی پوست نیست. عضلاتی که فعالیت بسیار کمتری دارند در اثر کهولت سن، چاقی بیش از حد و یا لاغر کردن در دوره های زمانی کوتاه بیشتر از باقی عضلات دچار مشکلات شل شدگی و افتادگی می شوند. یکی از عصلاتی که فعالیت کمی در بدن دارد و مستعد افتادگی و شل شدگی است؛ عضله ای بنام پلاتیسما که محل قرار گیری آن از زیر فک تا گردن ما را شامل می شود، و ما آن را بنام غبغب می شناسیم.

مساله این است که برای رفع غبغب چه کنیم؟!

رفع غبغب امروزه از روش های زیادی امکان پذیر شده است و بیشتر ما به دنبال سریع ترین راه رفع غبغب یا بهترین روش رفع غبغب هستیم.

شما می توانید با مراجعه به متخصص جراحی های زیبایی و پلاستیک، طبق تشخیص پزشک معالج از روش های بسیار متنوع عمل رفع غبغب بهره مند شوید.

violet-care-skin-lift

برای رفع غبغب چه کنیم

از این میان می توانیم به ۶ مورد از روش های رفع غبغب اشاره کنیم:

 • تخریب و از بین بردن بافت چربی در ناحیه غبغب به وسیله تزریق ، که باید توسط متخصص صورت بگیرد.
 • در صورتی که پوست گردن دچار کشیدگی های زیاد و شل شدگی شده باشد، می توانید از روش پلاتیسما پلاستی یا لیفت پوست گردن استفاده کنید. این روش نیز دوران نقاهت نداشته و فقط به تشخیصص معالج خود نیاز دارید تا چند روزی از گردنبند های طبی استفاده کنید.
 • جراحی لیپو ساکشن که می توانیم به آن به عنوان سریع ترین راه رفع غبغب نیز اشاره کنیم با بی حسی موضعی و توسط پزشک معالج صورت می گیرد. این روش هزینه ای مناسب داشته و نزدیک به نیم ساعت زمان نیاز دارد.
violet-care-skin-lift
violet-care-skin-lift
violet-care-skin-lift

بهترین روش رفع غبغب

 • جراحی لیپوماتیک نیز شباهت بسیار زیادی به لیپوساکشن دارد. تنها تفاوت آن این است که پس از ایجاد برشی کوچک در ناحیه پلاتیسما در این عمل رفع غبغب ، بافت چربی را نمی سوزانند و در عوض آن را تخریب میکنند. سپس به وسیله لوله باریک مکنده دستگاه رفع غبغب ، چربی ها را استخراج می کنند.
 • استفاده از دستگاه لیزر لیپولیز نیز از نوین ترین و بروز ترین شیوه های رفع غبغب است؛ که با تشخیص پزشک معالج قابل انجام خواهد بود.
 • استفاده از دستگاه RF که با امواج بی خطر رادیو فرکوئنسی در ناحیه غبغب تولید گرما می کند نیز از دیگر روش های درمان غبغب است. این نوع عمل رفع غبغب علاوه بر تخریب بافت چربی ها باعث تحریک پوست شده و کلاژنسازی را در پوست تقویت میکند.
 •  رفع غبغب خانگی نیز از طریق ورزش برای رفع غبغب ، و همچنین استفاده از کرم رفع غبغب و کرم گیاهی رفع غبغب امکان پذیر بوده و تاثیرات جزئی را در طولانی مدت به دنبال خواهد داشت.
violet-care-skin-lift

هزینه رفع غبغب با لیزر

 • هزینه رفع غبغب با لیزر و هزینه لیفت غبغب شامل هیچ بیمه درمانی نمی شود و در شهرهای مختلف نیز دارای تعرفه های متفاوتی است. اصولا این روش های درمان غبغب در شهرهای بزرگ و کلینیک های معتبر گران تر خواهد بود.

Violet Beauty Care Center

سوالات متداول

برای جراحی لیفت پیشانی و صورت چه سنی مناسب است؟!

به گفته متخصصین، بهترین سن بسته به میزان شل شدگی پوست  ۴۰ الی ۵۰ سالگی بوده و افراد با این سن و سال می توانند این جراحی را انجام دهند.

چه عوامل وراثتی یا محیطی در افتادگی پوست تاثیر دارند؟!

استرس های روزانه، لاغری های غیر اصولی وزیاد در دوره های کوتاه، نور مستقیم خورشید، مصرف سیگار و مشروبات الکی، نیروی گرانش زمین از عوامل افتادگی و شل شدگی در پوست هستند.

آیا بلفاروپلاستی حتما نیاز به برش در سطح پوست دارد؟!

ایجاد برش های سطحی در پلک پایینی جهت برداشتن لایه های چربی و بریدن پوست اضافی در این عمل بسیار طبیعی است.

لایه برداری با لیزر چه کاربردی دارد؟

این روش علاوه بر کاربرد های جوان سازی، کاربرد های درمانی نیز دارد. مثلا برای رفع بعضی از اسکار های پوستی و رفع لکه های مایل به قهوه ای که روی پوست افراد کهن سال تر بیشتر دیده می شود بسیار کاربرد دارد.

ناحیه برش های لیفت صورت و گردن کجا قرار دارد؟!

ابتدا در داخل موها از شقیقه به سمت قدام گوش و در ادامه با دور زدن نرمی گوش به گردن و خلفی گوش می رود.

آیا می توان در خانه و با استفاده از کرم، لیفت پوست انجام داد؟!!

تاثیر کرم ها برای لیفت پوست بسیار ناچیز بوده و در بعضی موارد به هیچ عنوان نمی تواند موجب لیفت پوست شود.

آیا عمل بلفاروپلاستی درد دارد ؟!

چنین جراحی هایی که نیاز به ایجاد برش در سطح پوست دارند اصولا با مقداری درد پس عمل، همراه خواهند بود. دارو های مسکن جهت التیام بخشیدن به دردهای بیمار پس از جراحی تجویز شده و اصولا بیماران ۴ الی ۵ روز به مصرف دارو های مسکن نیاز خواهند داشت. به طور کلی به هیچ عنوان درد غیرقابل کنترلی پس از عمل بلافروپلاستی وجود نخواهد داشت.

لیزر درمانی در محیطی غیر تخصصی!!

به هیچ عنوان برای لیزر درمانی سراغ افراد غیر متخصص نروید. لیزر درمانی توسط آرایشگر ها و حتی پزشکاان عمومی نیز اشتباه است و می تواند خطر ساز باشد. برای لیزر درمانی فقط به متخصصان پوست و مو و جراحی پلاستیک مراجعه کنید.

۴.۹/۵ - (۲۸۶ امتیاز)