Violet Beauty Care Center

لاغری موضعی

Local slimming

لاغری موضعی چیست؟

شاید بعد از شنیدن کلمه ی لاغری موضعی تصور کنید که قسمتی از بدن فردی که به لاغری موضعی دچار است به طور قابل توجهی نسبت به سایر نقاط بدن، لاغر تر باشد. اما اینگونه نیست. در واقع لاغری موضعی روشی برای درمان چاقی موضعی است. در چاقی موضعی قسمتی از بدن به طور ناهماهنگی نسبت به سایر نقاط چاق تر است. چاقی موضعی معمولا در ران، پهلو و باسن شایع تر است که اصطلاحا به آن چاقی سیبی شکل می گویند. در چاقی سیبی شکل تجمع بافت چربی در بالا تنه بیشتر است. ممکن است این امر تاثیرات منفی در روحیه افراد داشته باشد و به دنبال روش های لاغری باشند. در ادامه به شرح روش های لاغری موضعی می پردازیم.

Local slimming

لاغری موضعی با دستگاه

برای لاغری موضعی روش های مختلفی وجود دارد که به طور کلی به دو دسته روش های تهاجمی و روش های غیر تهاجمی تقسیم می شوند. لیپوساکشن، لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی، کربوکسی تراپی از روش های تهاجمی هستند که نیاز به عمل های سنگین دارند. اما روش های غیر تهاجمی بدون نیاز به جراحی و بیهوشی، با استفاده از دستگاه های خاص این کار انجام می شوند. روش های غیر تهاجمی بر روی بافت چربی پوست تاثیر می گذارند و باید در طول یک دوره ی مشخص انجام شوند تا تاثیر آن قابل مشاهده باشد. روش هی غیر تهاجمی عوارضی ندارند.

Local slimming
Local slimming

لاغری موضعی شکم

شکم یکی از نقاط بدن است که تاثیر زیادی در زیبایی دارد. در اکثر افراد چاقی موضعی شکم رایج است چرا که بخش زیادی از بافت چربی در شکم انباشته می شود. شاید لاغری شکم و رسین به اندام ایده آل تبدیل به یک رویا شده باشد. اما چاقی شکم ممکن است دلایل مختلفی مانند ژنتیک، عدم ورزش، پر خوری و … داشته باشد. برای لاغری شکم ورزش هایی مانند کرانچ و دراز نشست توصیه می شود. همچنین می توانید از روش های غیر تهاجمی کویتیشن و دستگاه RF نیز استفاده کنید.

Local slimming
Local slimming

لاغری موضعی با دستگاه RF

دستگاه RF یکی از دستگاه های لاغری موضعی بدون عمل جراحی است. این دستگاه با استفاده از امواج رادیو فرکانسی، گرمایی تولید می کند که بر بافت های چربی تاثیر گذاشته  باعث کاهش بافت چربی می شوند.در نهایت این چربی ها از طریق کبد دفع می شوند. دوره ی لاغری موضعی برای افراد مختلف با توجه به میزان چربی متفاوت است. دستگاه  RF باعث افزایش کلاژن سازی پوست و در نتیجه سفتی و شفافیت پوست می شود. این روش برای بانوان باردار و شیرده خطرناک است و توصیه نمی شود.

Violet Beauty Care Center

سوالات متداول

عوارض لاغری با دستگاه RF چیست؟

روش های غیر تهاجمی عوارض کمتری نسبت به روش های تهاجمی دارند. عوارض دستگاه RF، قرمزی و ورم پوست، بروز حساسیت پوستی است که کوتاه مدت هستند.

لاغری موضعی با دستگاه RF به چه کسانی توصیه نمی شود؟!

دستگاه RF چون از امواج رادیو فرکانسی استفاده می کند به هیچ وجه برای بانوان باردار و شیرده توصیه نمی شود. همچنین برای افراد مبتلا به بیماری های پوستی نیز مناسب نیست.

هزینه ی لاغری موضعی با دستگاه RF چقدر است؟

برای افراد مختلف با توجه به میزان چربی تعداد جلسات درمانی و در نتیجه هزینه دوره متفاوت است. لذا لازم است به کارشناسان کلینیک مراجعه نمایید.

آیا دستگاه RF امن است؟

دستگاه RF از امواج رادیویی استفاده می کند. همه ما در طول زندگی روزمره در معرض امواج رادیویی قرار می گیریم. تاکنون شواهدی مبتنی بر مضر بودن این امواج ارائه نشده است.

لاغری با دستگاه کویتیشن چگونه است؟

دستگاه کویتیشن یکی دیگر از روش های غیر تهاجمی است که از امواج رادیویی استفاده کرده و بافت چربی را به اسید چربی تبدیل می کند. این چربی در نهایت از طریق ادرار دفع می شود.

RF برای چه سنی مناسب است؟

برای افراد هجده سال به پایین توصیه نمی شود. استفاده از این روش در سنین ۱۹ تا ۳۴ رایج تر است.

۴.۹/۵ - (۲۸۶ امتیاز)