Violet Beauty Care Center

چین و چروک

face wrinkle

خط خنده

بدون شک شادابی و طراوت پوست یکی از فاکتور های مهم برای زیبایی است. ظاهر شدن چین و چروک پوست یکی از اولین علامت های پیر شدن است. با بالا رفتن سن کلاژن سازی پوست کاهش می یابد و چروک شدن پوست یک امر طبیعی است. البته گاهی چین و چروک در سنین جوانی نیز ظاهر می شود. این چین چروک ها معمولا اطراف چشم، خط خنده، پیشانی ظاهر می شوند. ممکن است این چین و چروک ها باعث کاهش اعتماد به نفس و اندوه شما شوند و به دنبال از بین بردن خطوط دور چشم، رفع خط اخم بین دو ابرو، رفع خط خنده و … باشید. برای از بین بردن چروک چشم، چروک پیشانی و چروک صورت روش هایی وجود دارد. در ادامه روش های درمان چین و چروک را بررسی می کنیم.

face wrinkle4

چین و چروک دور چشم 

همانطور که گفتیم چین و چروک صورت ممکن است در جوانی و سنین پایین نیز ظاهر شوند. که این چروک در اطراف چشم بیشتر نمایان می شوند. علت این امر این است که پوست اطراف چشم بسیار نازک تر از پوست سایر نقاط صورت است. عوامل ژنتیکی، نداشتن روتین مراقبت پوستی، استرس، بی خوابی، خشکی پوست، تغییرات وزنی و … از مهم ترین دلایل چروک شدن دور چشم و خطوط پنجه کلاغی است.

1 min
face wrinkle2 1

درمان خانگی چین و چروک صورت

اگر این چروک و خطوط هنوز عمیق نشده اند می توانید از ماسک های گیاهی استفاده کنید. روش های دیگر استفاده از بهترین کرم رفع چروک پیشانی، ماساژ برای رفع چروک دور چشم، یوگای صورت برای رفع خط اخم، طب سنتی و از بین بردن خط اخم، از بین بردن خط اخم با ورزش و … هستند. درمان خانگی از بین بردن چین و چروک پوست، به طور صد در صد درمان قطعی نیستند اما می توانند روند عمیق شدن و تشدید چین و چروک صورت را تا حدی کاهش دهند.

2 min
face wrinkle1

بوتاکس

اکثر افراد به دنبال روش هایی هستند که تاثیر ماندگار تر و سریعتری داشته باشد. تزریق ژل و بوتاکس یکی از این از روش ها است. رفع خط خنده با ژل، رفع خط اخم با بوتاکس، رفع خط اخم با فیلر روش هایی هستند که قطعا سریعتر نتیجه ی بهبود را مشاهده خواهید کرد.

Violet Beauty Care Center

سوالات متداول

بهترین روش درمان خانگی چین و چروک صورت چیست؟

استفاده از ماسک های گیاهی و طب سنتی، ماساژ درمانی و یوگای صورت، استفاده از کرم ها، استفاده از روغن های گیاهی از روش های خانگی درمان چین و چروک هستند که روند رشد چین و چروک را به تاخیر می اندازند اما درمان قطعی نیستند.

مدت ماندگاری تزریق بوتاکس چه میزان است؟

تاثیرات تزریق بوتاکس معمولا تا یک هفته بعد از تزریق نمایان می شود. نتیجه بخشی حاصل از تزریق بوتاکس تا سه الی چهار ماه ماندگاری دارد و بعد از این مدت، باید مجدد به کلینیک مراجعه نمایید.

بوتاکس با ژل چه فرقی دارد؟

ژل و بوتاکس هر کدام از مواد متفاوتی تشکیل شده اند. بوتاکس را نمی توان به همه نواحی صورت تزریق کرد چرا که ممکن است فرم غیر طبیعی به صورت دهد. بوتاکس برای رفع چین و چروک هایی که به دلیل کاهش کلاژن سازی ایجاد شده اند موثر نخواهد بود. تزریق ژل تاثیر و نتیجه بخشی بیشتری نسبت به بوتاکس دارد.

آیا تزریق ژل و بوتاکس عوارض دارد؟

ترزیق ژل و بوتاکس نیز مانند هر فرایند پزشکی ممکن است عوارضی داشته باشد. اگر داروی خاصی مصرف می کنید قبل از تزریق حتما به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در سلامت جسمی خوبی به سر می برید تزریق بوتاکس و ژل عوارضی نخواهد داشت و یا عوارض کوتاه مدتی مانند: کبودی و قرمزی در ناحیه تزریق شده، سر درد و یا افتادگی پلک خواهد داشت.

علت چروک صورت در جوانی چیست؟

کاهش کلاژن سازی پوست باعث ایجاد چین و چروک در پوست می شود. با بالا رفتن سن این چین و چروک ها عمیق تر می شوند. عواملی مانند: استرس، بی خوابی، نداشتن روتین پوستی مناسب، عوامل ژنتیکی باعث ظاهر شدن چین و چروک در جوانی می شوند.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

تزریق بوتاکس فرایند سخت و دشواری نیست و حدود دو دقیقه زمان می برد و درد زیادی ندارد. اما برای کاهش همین درد جزیی نیز داروی بی حسی موضعی استفاده می شود.

۴.۹/۵ - (۲۸۶ امتیاز)